toplanti-odasi-ses-yalitimi

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Ağustos 3, 2019 Kapalı ile admin

Çalışma ortamında ses düzenlemesi çalışanların iş performansını direkt etkileyen etmenlerden birisidir. Özellikle kişi sayısının fazla olduğu ve sürekli konuşmaların fazlaca yapıldığı ofislerde ses karmaşası dikkat kaybına ve konsantre olmaya etki eder. Diğer bir yönden ortama dışarıdan seslerin girmemesi veya gizlilik açısından dışarıya ses çıkmaması açısından ofis ses yalıtımı uygulamaları yapılabilir.Gürültü insan sağlığını etkileyen bir faktördür ve ses izolasyonu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.Ofisinizde ses yalıtımı yaptırabilir ve içeri ses gelmesini, dışarı ses çıkmasını önleyebilirsiniz.

İş yerlerinin birçoğunda yer alan toplantı salonları, önemli kararların alındığı ve tartışmaların yaşandığı bir yer olabilir. Özellikle ofis ortamlarında düşünülürse, ortamda diğer departmanlardaki işleyişin engellenmemesi adına ses yalıtımı önem kazanır. Dolayısıyla ses yalıtım sistemleri ile diğer bölümlere ses gitme sorunu giderilmiş olur. Toplantı odalarında da yalıtım süngerleri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Dekorasyon açısından da oldukça şık görünümde olmaları bu ürünlerin tercih edilme oranını artırır.

Kaliteli ve uzun vadede sorun çıkarmayacak bir yalıtım için ihtiyaç olan malzemenin iyi seçilmesi ve beklentileri tam anlamıyla karşılaması gerekmektedir. Elbette üretim amaçları doğrultusunda sesi maksimum seviyede tutması gereklidir. Örneğin piramit ses yalıtım süngerleri bu açıdan oldukça etkilidir.

Ses yalıtım ürünlerinin fiyatlandırmasında uygulama yapılacak alan büyüklüğü, yalıtım malzemesinin teknik açıdan avantajları, işçilik miktarı ve firmanın fiyatlandırma politikası etkilidir. Güncel kampanyalar takip edilerek ekonomik koşullarda ses yalıtımı yapılabilir.

Akustik ürünler ve gürültü azaltma çözümleri hakkında daha fazla bilgi için uzmanlarımızdan biriyle konuşun.