Kumaş Kaplı Akustik Duvar Paneli

akustik kumas kapli panel

Kumaş kaplı akustik panel duvar kaplama yapılan ayrıca sadece duvarla kalmayıp isteğe göre tavanda da kullanılabilen ses yalıtım panelidir. Peki neden kullanılır? Malzeme yapısından yankıyı engelleyen, sesi minimum oranda kesen ve akustik ortam edilen bir ürün ortaya çıkarmaktayız. Yani oluşan uğultu ve yankı gibi problemlerin oluştuğu ortamlarda hacim akustiği sağlamak için kullanılır.

Hacim akustiği sağlayabilmek için ses kalitesinide dikkate almak gerekmektedir. Çok fazla ses kadar çok fazla sessizlikte insan sağlığını tehdit etmektedir. Kumaş kaplı akustik panel iç yüzeyinde bulunan cam yünü ve dış yüzeyinde kullanılan akustik kumaş sayesinde kaliteli ortamlar sunmaktadır.
Yankı geniş ortamlarda daha fazla yayıldığı için çoğunlukla geniş mekanlarda akustik kaplama uygulamaları tercih edilir. Sinema salonu, tiyatro salonu, telekonferans, reji odası, radyo odası, restaurant, cafe, hastane, kütüphane, okul, spor salonu, çağrı merkezi açık ofis ve buna benzer yerler akustik panelin sıkça tercih edildiği ortamlardır.

Kumaş kaplı akustik panel uygulaması yapabilmek için 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlar solid sıvı malzeme yapıştırıcısı kullanmak veya kendinden yapışkanlı akustik panel temin ederek uygulama hızını arttırmak. Kendinden yapışkanlı akustik kumaş panellerin arkasındaki sarı yapışkan kağıdını çıkarıp ardından ister duvara isterseniz tavana uygulayabilirsiniz. Hafif baskı uygulayarak malzemenin düşmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu büyük ebatlı ve kalınlığı fazla olanlar için önerilmez düşme tehlikesini önlemek için yapıştırıcı kullanmanız daha iyidir.

Solid bazlı sıvı yapıştırıcısı kullanmadan önce yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak adına maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döküp veya kendi tenekesinde rulo fırçaya çok fazla olmayacak şekilde bulayıp ardından akustik panelin uygulanılacağı alana sürüyorsuuz. İz bırakabileceğinden panelin ebatının dışına çıkmamanızı öneririz. Bunun için lazer metre kullanabilirsiniz. Son olarak malzemeyi baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilir akustik bir ortam elde edebilirsiniz.

Kumaş kaplı akustik duvar paneli fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi almak için İrtibat No: 0216 344 34 22  E-mail: proje@ofisakustigi.com