İstanbul,34798,Türkiye
0216 344 34 22
proje@sesyalitimmalzemeleri.org

Duvar Ses Yalıtımı


Duvar Ses Yalıtımı

tenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan çeşitli desibel yogunluklarındaki uygulamalara denir. __Duvar Ses İzolasyon Malzemlemeleri, Akustik Süngerler, Kumaş Kaplı ve Ahşap Akustik Panellerden oluşmaktadır. Ses Yalıtımlı Gürültü bariyeri kurulurken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise gereken durumlarda, malzemenin sadece sesi yalıtması değil, aynı zamanda da ses emici özelliklere sahip olmasıdır. Böylece, gürültü seviyesinin bir yerde azalırken başka bir yerde artmasının önüne geçilmiş olu Ses Yalıtımı ile istenmeyen ses problemlerine karşı yapılan etkili uygulamalardır. 

Ses karmaşasından kurtulmak için kullanılan ses yalıtım malzemeler ile ortamda ses akışının düzenlenmesi sağlanır. Yüksek yoğunluktaki ses problemine karşı yapılan çalışmalar bir çok alanda uygulanabilmektedir. Etkili bir Ses Yalıtımı performansı için keşif sonrasında doğru malzemenin seçilmesi ve doğru çalışma sonucunda iyi bir ses yalıtım performansı sağlanmış olur. Ses Yalıtım Uygulamaları çevrede meydana gelen ses karmaşalarını azaltmak ya da en aza indirgemek amacıyla yapılmaktadır. Komşu duvarlardan gelen rahatsız edici sesleri engellemek veya içerden dışarıya yada dışardam içeriye ses geçişini önlemek istediğiniz bütün mekanlarda Duvar Ses Yalıtım ve İzolasyon uygulamaları gerçekleştiriliyoruz. Bu amaçla kullandığımız Duvar Ses Yalıtım Malzemelerimiz dünyaca ünlü markalar olup, yerli üretim ses izolasyon malzemelerimiz üstün kalite standart sertifikalarına sahiptir.

Ev, iş yeri ve mekanların ortak duvar ses yalıtımını ve izolasyonunu sağlamak amaçlı örnek kesitlerde kullanılmakta olan ürünleri kullanarak 20 ila 70 dB arasında izolasyon ve yalıtım sağlamaktadır.

20 Desibel

30 Desibel

40 Desibel

50 Desibel

60 desibel

Uygulama Alanları